Ojetých vozů je na trhu dostatek. Není proto třeba se bát, že by nebylo z čeho vybírat a tudíž není ani nutné vybrat si první vůz, který vám padne do oka. Ať už designem nebo svými technickými vlastnostmi. Nejprve si rozmyslete, jaký vůz potřebujete.
Jakmile již víte, jaký typ vozu by vás zajímal, je vhodné se pustit do domácího studování. Zaměřte se na technické vlastnosti vozidla. Internet je rybníčkem plným informací, které vám budou při výběru v autobazarech velmi užitečné.
Neméně důležitým úkolem je i stanovení minimálního rozpočtu. V tom byste také měli mít jasno, ještě než se pro ojeté auto do autobazaru vydáte. Platí totiž, že na ojeté auto je v budoucnu velmi často potřeba vynakládat i další investice. Ojeté auto je zkrátka ojeté auto a jen málokdy se podaří vybrat takové, kde již není třeba investovat do žádných budoucích oprav. Na to je tedy dobré při stanovování rozpočtu také myslet.
Ojeté auto prodávají velké autobazary, ale také soukromníci. Je velmi těžké toto zobecňovat, ale bazary jsou výhodnější například v právních službách, které spolu s koupí auta poskytují. To by samo o sobě zabralo spousta času, ale je to nutnost, které se nevyhnete. Kromě toho narazíte v autobazarech i na spoustu výhod. Obě strany, tedy jak soukromník, tak i autobazar, chtějí primárně vydělat. Soukromník však může být při prodeji více „lidský“ a nebude se vám snažit prodat s obrovskou marží. Na druhou stranu, když si u soukromníka kupujete ojeté auto, pravděpodobně není dobré počítat se žádnými velkými zárukami. I zde však platí, že vždy záleží na tom, na koho narazíte, až se pro ojeté auto vydáte.
Oblíbeným trikem, se kterým se můžete setkat, je jiný stav nabízeného vozu, než jaký byl uveden na internetu. Z tohoto důvodu se doporučuje mít nastudovaná konkrétní slabá místa, které ojeté auto může mít. Tato místa si pak nechejte nafotit od prodejce. Pokud je vše v pořádku a sedí to s internetovými informacemi, neměl by být s koupí takového vozu problém.